  • VPP24-420-B
VPP24-420-B
advertisement
Manufacturer No:
VPP24-420-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
HK JDW NO:
814-VPP24-420-B
Package:
Datasheet:
VPP24-420-B
Description:
TRANSF 12VAC .84A WORLD SERIES
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VPP24-420-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
    0.53lb 240.4g
  • Published
    2014
  • Series
    PC Mount: World Series™
  • Size / Dimension
    47.63mm Lx39.67mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Laminated Core
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Isolation
    4000Vrms
  • Current - Output (Max)
    Parallel 840mA Series 420mA
  • Power - Max
    10VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height Seated (Max)
    34.93mm