  • VS-15ETU12-M3
VS-15ETU12-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-15ETU12-M3
HK JDW NO:
884-VS-15ETU12-M3
Package:
TO-220-2
Datasheet:
VS-15ETU12-M3
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 2.78V @ 15A -55°C~175°C 80μA @ 1.2kV TO-220-2 Through Hole
Quantity:
In Stock : 15361
Step5Bar-code shipping tag
VS-15ETU12-M3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-2
  • Supplier Device Package
    TO-220AC
  • Series
    FRED Pt®
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    80μA @ 1.2kV
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2.78V @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    1200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A