  • VS-16CTQ100STRR-M3
VS-16CTQ100STRR-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-16CTQ100STRR-M3
HK JDW NO:
884-VS-16CTQ100STRR-M3
Step5Bar-code shipping tag
VS-16CTQ100STRR-M3
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    550μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    720mV @ 8A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Max Reverse Voltage (DC)
    100V
  • Average Rectified Current
    8A
  • Number of Phases
    1
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    275A