  • VS-VSKDS303/100
VS-VSKDS303/100
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKDS303/100
HK JDW NO:
884-VS-VSKDS303/100
Package:
ADD-A-PAK (3)
Datasheet:
Description:
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -55°C~175°C 150A 100V-DC ADD-A-PAK (3) Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKDS303/100
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Package / Case
    ADD-A-PAK (3)
  • Supplier Device Package
    ADD-A-PAK®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Element Configuration
    Common Cathode
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    4.5mA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    950mV @ 150A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    150A
  • Max Reverse Voltage (DC)
    100V
  • Average Rectified Current
    150A