  • VS-26MT10
VS-26MT10
advertisement
Manufacturer No:
VS-26MT10
HK JDW NO:
884-VS-26MT10
Package:
5-Square, D-63
Datasheet:
VS-26MT10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-26MT10
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VS-26MT10.
  • Mounting Type
    QC Terminal
  • Package / Case
    5-Square, D-63
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    19.999993g
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Technology
    Standard
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    SOLDER LUG
  • JESD-30 Code
    R-PUFM-D5
  • Number of Elements
    6
  • Element Configuration
    Single
  • Diode Type
    Three Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 100V
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Forward Current
    25A
  • Max Surge Current
    375A
  • Forward Voltage
    1.26V
  • Number of Phases
    3
  • Peak Reverse Current
    200μA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    100V
  • Max Forward Surge Current (Ifsm)
    375A
  • Height
    10mm
  • Length
    28.5mm
  • Width
    28.5mm