  • VS-GB100TP120N
VS-GB100TP120N
advertisement
Manufacturer No:
VS-GB100TP120N
HK JDW NO:
884-VS-GB100TP120N
Package:
INT-A-Pak
Datasheet:
Description:
IGBT 1200V 200A 650W INT-A-PAK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-GB100TP120N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    INT-A-Pak
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Published
    2015
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Power Dissipation
    650W
  • Configuration
    Half Bridge
  • Power - Max
    650W
  • Input
    Standard
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    2.2V
  • Max Collector Current
    200A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    1.2kV
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Input Capacitance
    7.43nF
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.2V @ 15V, 100A
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    7.43nF @ 25V