  • VS-GB600AH120N
VS-GB600AH120N
advertisement
Manufacturer No:
VS-GB600AH120N
HK JDW NO:
884-VS-GB600AH120N
Package:
Double INT-A-PAK (5)
Datasheet:
Description:
IGBT 1200V 910A 3125W INT-A-PAK
Step5Bar-code shipping tag
VS-GB600AH120N
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Double INT-A-PAK (5)
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2015
  • Max Power Dissipation
    3.125kW
  • Configuration
    Single
  • Power - Max
    3125W
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    1.9V
  • Max Collector Current
    910A
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    1.2kV
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Input Capacitance
    41nF
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.9V @ 15V, 600A (Typ)
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    41nF @ 25V