  • VS-UFB200FA60P
VS-UFB200FA60P
advertisement
Manufacturer No:
VS-UFB200FA60P
HK JDW NO:
884-VS-UFB200FA60P
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
VS-UFB200FA60P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-UFB200FA60P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SOT-227-4, miniBLOC
  • Number of Pins
    4
  • Supplier Device Package
    SOT-227
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.78V @ 100A
  • Forward Current
    126A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    126A
  • Max Reverse Voltage (DC)
    600V
  • Average Rectified Current
    126A
  • Reverse Recovery Time
    108 ns
  • Peak Reverse Current
    100μA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    600V