  • VS-VSKH320-16PBF
VS-VSKH320-16PBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKH320-16PBF
HK JDW NO:
884-VS-VSKH320-16PBF
Package:
MAGN-A-PAK (3)
Datasheet:
VS-VSKH320-16PBF
Description:
Standard Rectifier Diode 1 Pair Series Connection Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) -40°C~150°C 160A 1.6kV-DC MAGN-A-PAK (3) Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKH320-16PBF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    MAGN-A-PAK (3)
  • Published
    2016
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50mA @ 1600V
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    1600V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    1.6kV
  • Average Rectified Current
    160A