  • VS-VSKJ320-04PBF
VS-VSKJ320-04PBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKJ320-04PBF
HK JDW NO:
884-VS-VSKJ320-04PBF
Package:
3-MAGN-A-PAK™
Datasheet:
VS-VSKJ320-04PBF
Description:
Standard Rectifier Diode 1 Pair Common Anode Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) -40°C~150°C 160A 400V-DC 3-MAGN-A-PAK™ Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKJ320-04PBF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    3-MAGN-A-PAK™
  • Weight
    499.858792g
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Current Rating
    320A
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Element Configuration
    Common Anode
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50mA @ 400V
  • Operating Temperature - Junction
    -40°C~150°C
  • Max Reverse Voltage (DC)
    400V
  • Average Rectified Current
    160A
  • RMS Current (Irms)
    502A