  • VSFB25PI256G-V11
VSFB25PI256G-V11
advertisement
Manufacturer No:
VSFB25PI256G-V11
Manufacturer:
Virtium LLC
HK JDW NO:
882-VSFB25PI256G-V11
Package:
Datasheet:
Description:
SSD 256GB 2.5" SLC SATA III 5V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSFB25PI256G-V11
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    StorFly? 25
  • Size / Dimension
    100.50mm x 69.85mm x 5.00mm
  • Type
    SATA III
  • Voltage - Supply
    5V
  • Memory Size
    256GB
  • Memory Type
    Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
  • Current - Max
  • Form Factor
    2.5"