  • VSK-S3-15U
VSK-S3-15U
advertisement
Manufacturer No:
VSK-S3-15U
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VSK-S3-15U
Package:
26-DIP Module, 7 Leads
Datasheet:
VSK-S3-15U
Description:
CONVERTER AC-DC 15V@200MA 3W PCB
Step5Bar-code shipping tag
VSK-S3-15U
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    26-DIP Module, 7 Leads
  • Weight
    0.056lb 25.4g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    VSK-S3 (3W)
  • Size / Dimension
    1.46Lx0.91W x 0.61 H 37.0mmx23.0mmx15.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-T7
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    EN, IEC, UL
  • Efficiency
    76%
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    200mA
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    3W
  • Current - Output 1
    200mA
  • Total Power Output-Max
    3W
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Height
    15.494mm
  • Length
    37mm
  • Width
    23mm