  • VSSR2003330J
VSSR2003330J
advertisement
Manufacturer No:
VSSR2003330J
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VSSR2003330J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VSSR2003330J
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    20
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.2W
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    10
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    1534
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.1W