  • VUA221M1VTR1313
VUA221M1VTR1313
advertisement
Manufacturer No:
VUA221M1VTR1313
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VUA221M1VTR1313
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 357mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VUA221M1VTR1313
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Ripple Current
    357mA
  • Dissipation Factor
    0.18 %
  • Current - Leakage
    4μA
  • Height
    13mm
  • Length
    13.5mm