  • VUA470M1ETR0607
VUA470M1ETR0607
advertisement
Manufacturer No:
VUA470M1ETR0607
HK JDW NO:
3891-VUA470M1ETR0607
Description:
47μF Capacitor 20% 70mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 14015
Step5Bar-code shipping tag
VUA470M1ETR0607
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Ripple Current
    70mA
  • Dissipation Factor
    0.21 %
  • Height
    6.6mm
  • Length
    7.7mm