  • VUE30-20NO1
VUE30-20NO1
advertisement
Manufacturer No:
VUE30-20NO1
HK JDW NO:
401-VUE30-20NO1
Package:
V1A-PAK
Datasheet:
VUE30-20NO1
Step5Bar-code shipping tag
VUE30-20NO1
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    V1A-PAK
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2000
  • Part Status
    Obsolete
    5
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    750μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    5.41V @ 12A
  • Max Reverse Leakage Current
    750μA
  • Max Surge Current
    75A
  • Forward Voltage
    5.41V
  • Average Rectified Current
    30A
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    75A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    2kV
  • Reverse Recovery Time-Max
    0.07μs
  • Height
    17mm
  • Length
    63mm
  • Width
    31.6mm