  • VUE35-12NO7
VUE35-12NO7
advertisement
Manufacturer No:
VUE35-12NO7
HK JDW NO:
401-VUE35-12NO7
Package:
ECO-PAC1
Datasheet:
VUE35-12NO7
Step5Bar-code shipping tag
VUE35-12NO7
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    ECO-PAC1
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e4
    5
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LOW NOISE
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    2.73V @ 15A
  • Max Reverse Leakage Current
    100μA
  • Max Surge Current
    90A
  • Forward Voltage
    2.73V
  • Average Rectified Current
    40A
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    100A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.2kV
  • Height
    9mm
  • Length
    47mm
  • Width
    30.3mm