  • VUO22-12NO1
VUO22-12NO1
advertisement
Manufacturer No:
VUO22-12NO1
HK JDW NO:
401-VUO22-12NO1
Package:
V1-A
Datasheet:
VUO22-12NO1
Step5Bar-code shipping tag
VUO22-12NO1
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Package / Case
    V1-A
  • Number of Pins
    7
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e4
  • Number of Terminations
    7
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Base Part Number
    VUO22
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.19V @ 10A
  • Max Reverse Leakage Current
    300μA
  • Max Surge Current
    100A
  • Output Current-Max
    22A
  • Forward Voltage
    1.12V
  • Average Rectified Current
    25A
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    106A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.2kV
  • Height
    17mm
  • Length
    63mm
  • Width
    31.6mm