  • VUO62-14NO7
VUO62-14NO7
advertisement
Manufacturer No:
VUO62-14NO7
HK JDW NO:
401-VUO62-14NO7
Package:
PWS-D
Datasheet:
VUO62-14NO7
Step5Bar-code shipping tag
VUO62-14NO7
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    PWS-D
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2000
    5
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Base Part Number
    VUO62
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    300μA @ 1400V
  • Power Dissipation
    110W
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.8V @ 150A
  • Max Reverse Leakage Current
    1.5mA
  • Max Surge Current
    550A
  • Output Current-Max
    48A
  • Forward Voltage
    1.3V
  • Average Rectified Current
    63A
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    595A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.4kV
  • Height
    30mm
  • Length
    72mm
  • Width
    42mm