  • VUO85-12NO7
VUO85-12NO7
advertisement
Manufacturer No:
VUO85-12NO7
HK JDW NO:
401-VUO85-12NO7
Package:
FO-T-A
Datasheet:
VUO85-12NO7
Step5Bar-code shipping tag
VUO85-12NO7
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    FO-T-A
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Published
    2000
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    11
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT APPLICABLE
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT APPLICABLE
  • Base Part Number
    VUO85
  • JESD-30 Code
    R-PUFM-X11
  • Number of Elements
    6
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 1200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.6V @ 150A
  • Max Reverse Leakage Current
    500μA
  • Max Surge Current
    750A
  • Average Rectified Current
    85A
  • Number of Phases
    3
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    1.2kV
  • Height
    17mm
  • Length
    80mm
  • Width
    29mm