  • W2A45A201KAT2F
W2A45A201KAT2F
advertisement
Manufacturer No:
W2A45A201KAT2F
HK JDW NO:
66-W2A45A201KAT2F
Package:
0508 (1220 Metric)
Purchasing and Inquiry
W2A45A201KAT2F Overview
Seating height reaches 0.037 0.95mm.Size/dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm is used.There is no temperature coefficient for it.0508 (1220 Metric) cases contain the product.It has a 500μm terminal pitch.It operates from a voltage of 50VV DC.
W2A45A201KAT2F Features
the maximal height is 0.037 0.95mm
with the size / dimension of 0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 500μm terminal pitch
W2A45A201KAT2F Applications
There are a lot of AVX Corporation W2A45A201KAT2F applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W2A45A201KAT2F
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0508 (1220 Metric)
  • Number of Pins
  • Published
    2010
  • Series
    IPC
  • Size / Dimension
    0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Dielectric
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm