  • W31-X2M1G-50
W31-X2M1G-50
advertisement
Manufacturer No:
W31-X2M1G-50
HK JDW NO:
797-W31-X2M1G-50
Package:
Datasheet:
W31-X2M1G-50
Description:
CIR BRKR THRM 50A 240VAC 50VDC
Step5Bar-code shipping tag
W31-X2M1G-50
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    50A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Operating Supply Voltage
    250V
  • Switch Function
    SPST
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    50A@250VAC
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    50A@50VDC
  • Height
    35.15mm
  • Length
    40.64mm
  • Width
    17.53mm