  • W33-T2N1Q-15
W33-T2N1Q-15
advertisement
Manufacturer No:
W33-T2N1Q-15
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
797-W33-T2N1Q-15
Package:
Datasheet:
W33-T2N1Q-15
Description:
TE CONNECTIVITY / POTTER & BRUMFIELD W33-T2N1Q-15CIRCUIT BREAKER, THERMAL, 2P, 250V, 15A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W33-T2N1Q-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2005
  • Series
    W33
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    15A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Actuator Type
    Rocker
  • Operating Supply Voltage
    50V
  • ELV
    Non-Compliant
  • Number of Poles
    2
  • Breaker Type
    Thermal
  • Trip Current
    15A
  • Height
    42.93mm
  • Length
    43.79mm
  • Width
    21.59mm
  • Panel Thickness
    6.35mm