  • W3A4ZC103MAT2F
W3A4ZC103MAT2F
advertisement
Manufacturer No:
W3A4ZC103MAT2F
HK JDW NO:
66-W3A4ZC103MAT2F
Purchasing and Inquiry
W3A4ZC103MAT2F Overview
Seating height reaches 0.053 1.35mm.With size/dimension 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm, it operates.Having a coefficient of X7R, it is at room temperature.A 0612 (1632 Metric) case is used for packaging the product.It has a 760μm terminal pitch.It operates from a voltage of 10VV DC.
W3A4ZC103MAT2F Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of X7R
a 760μm terminal pitch
W3A4ZC103MAT2F Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4ZC103MAT2F applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A4ZC103MAT2F
    16 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    760μm
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Width
    1.6mm