  • W57-XB1A7A10-20
W57-XB1A7A10-20
advertisement
Manufacturer No:
W57-XB1A7A10-20
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
797-W57-XB1A7A10-20
Package:
Datasheet:
W57-XB1A7A10-20
Description:
CIR BRKR THRM 20A 250VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W57-XB1A7A10-20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Actuator Type
    Push to Reset
  • ELV
    Non-Compliant
  • Number of Poles
    1
  • Breaker Type
    Thermal
  • Height
    29.2mm
  • Length
    22.6mm
  • Width
    14.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2008
  • Series
    W57
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    20A
  • Voltage - Rated AC
    250V