  • W67-X2Q52-30
W67-X2Q52-30
advertisement
Manufacturer No:
W67-X2Q52-30
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
797-W67-X2Q52-30
Package:
Datasheet:
W67-X2Q52-30
Description:
CIRCUIT BREAKER, HYD-MAG, 1P, 65V, 30A - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
W67-X2Q52-30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    W6
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    65V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    30A
  • Actuator Type
    Lever
  • Operating Supply Voltage
    65V
  • ELV
    Non-Compliant
  • Number of Poles
    1
  • Breaker Type
    Magnetic (Hydraulic Delay)
  • Circuit Protection Type
    MAGNETIC CIRCUIT BREAKER
  • Time to Trip
    20 s
  • Height
    50.8mm
  • Length
    51.89mm
  • Width
    19.05mm
  • Panel Thickness
    2.794mm