  • WAU240-500T
WAU240-500T
advertisement
Manufacturer No:
WAU240-500T
HK JDW NO:
814-WAU240-500T
Package:
Datasheet:
WAU240-500T
Description:
AC/AC WALL MNT ADAPTER 24V 500MA
Step5Bar-code shipping tag
WAU240-500T
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2017
  • Series
    WAU240
  • Size / Dimension
    1.89Lx2.36W x 3.15 H 48.0mmx60.0mmx80.0mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Voltage - Output
    24VAC