  • WK73R1JTTD1602F
WK73R1JTTD1602F
advertisement
Manufacturer No:
WK73R1JTTD1602F
HK JDW NO:
430-WK73R1JTTD1602F
Package:
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WK73R1JTTD1602F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0603 (1608 Metric), 0306
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WK73R
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    16kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm