  • WK73S2ATTDR866F
WK73S2ATTDR866F
advertisement
Manufacturer No:
WK73S2ATTDR866F
HK JDW NO:
430-WK73S2ATTDR866F
Package:
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Step5Bar-code shipping tag
WK73S2ATTDR866F
  • Package / Case
    Wide 0805 (2012 Metric), 0508
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    0/ +200ppm/°C
  • Resistance
    866mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm