  • WK73S2JTTE18LJ
WK73S2JTTE18LJ
advertisement
Manufacturer No:
WK73S2JTTE18LJ
HK JDW NO:
430-WK73S2JTTE18LJ
Package:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheet:
Description:
WK73S Series, Thick Film, 18mOhm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
WK73S2JTTE18LJ
  • Package / Case
    Wide 1812 (4532 Metric), 1218
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±800ppm/°C
  • Resistance
    18mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3246
  • Case Code (Imperial)
    1218
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm