  • WK73S2JTTE1R0J
WK73S2JTTE1R0J
advertisement
Manufacturer No:
WK73S2JTTE1R0J
HK JDW NO:
430-WK73S2JTTE1R0J
Package:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, WK73S Series, Thick Film, 1Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3114
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
WK73S2JTTE1R0J
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1812 (4532 Metric), 1218
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    WK73S
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3246
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    1218
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm