  • WO-417-13-13
WO-417-13-13
advertisement
Manufacturer No:
WO-417-13-13
Manufacturer:
LIN Engineering
HK JDW NO:
3881-WO-417-13-13
Quantity:
In Stock : 7665
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WO-417-13-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Hole Spacing
    1.220 (31.00mm)
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    Square - 1.650Lx1.650W 41.90mmx41.90mm
  • Feature
    Round Shaft
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Coil Resistance
    13Ohm
  • Coil Type
    Bipolar
  • Step Angle
    0.9°
  • Steps per Revolution
    400
  • Torque - Holding (oz-in / mNm)
    28.4 / 200.5
  • NEMA Frame Size
    17
  • Rotor Inertia
    0.483gcm2
  • Diameter - Shaft
    0.197 (5.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    0.787 20.00mm