  • WR04X2552FTL
WR04X2552FTL
advertisement
Manufacturer No:
WR04X2552FTL
Manufacturer:
Walsin Technology
HK JDW NO:
883-WR04X2552FTL
Package:
0402
Datasheet:
WR04X2552FTL
Description:
Quantity:
In Stock : 15258
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WR04X2552FTL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    25.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE: 50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    500μm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Temperature
    70°C
  • Voltage - Working
    50V
  • Length
    1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Material
    Tin
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    1%