  • WSC000150R00DEA
WSC000150R00DEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC000150R00DEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC000150R00DEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Wirewound, 50Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC000150R00DEA
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Additional Feature
    PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Rated Temperature
    70°C