  • WSC000256R20FTA
WSC000256R20FTA
advertisement
Manufacturer No:
WSC000256R20FTA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC000256R20FTA
Package:
4527
Datasheet:
WSC000256R20FTA
Description:
Wirewound, 56.2Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC000256R20FTA
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    56.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W