  • WSC0002R1000FTB
WSC0002R1000FTB
advertisement
Manufacturer No:
WSC0002R1000FTB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC0002R1000FTB
Package:
4527
Datasheet:
WSC0002R1000FTB
Description:
Wirewound, 100mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC0002R1000FTB
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Number of Pins
  • Weight
    510.291416μg
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W
  • Depth
    6.98mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.54mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    7mm