  • WSC251578R70FEB
WSC251578R70FEB
advertisement
Manufacturer No:
WSC251578R70FEB
HK JDW NO:
866-WSC251578R70FEB
Description:
Wirewound, 78.7Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC251578R70FEB
  • Power Rating
    1W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    78.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C