  • WSC45275R000FEA
WSC45275R000FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC45275R000FEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-WSC45275R000FEA
Package:
4527 J-Lead
Datasheet:
WSC45275R000FEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, WSC Series, Wirewound, 5Ohm, ±1%, -65°C~275°C
Quantity:
In Stock : 23136
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
WSC45275R000FEA
    Select All
  • Feature
    Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    3.2V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    3.2V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    6.98mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
    4527
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.49mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    4527 J-Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    WSC
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.455Lx0.275W 11.56mmx6.98mm
  • Tolerance
    ±1%