  • WSC45276R040DEA
WSC45276R040DEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC45276R040DEA
HK JDW NO:
866-WSC45276R040DEA
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 6.04Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC45276R040DEA
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    6.04Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W