  • WSC4527R1180FEK
WSC4527R1180FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC4527R1180FEK
HK JDW NO:
866-WSC4527R1180FEK
Description:
Wirewound, 118mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC4527R1180FEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    118mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W