  • WSC4527R6980JEK
WSC4527R6980JEK
advertisement
Manufacturer No:
WSC4527R6980JEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSC4527R6980JEK
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Wirewound, 698mOhm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSC4527R6980JEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    4527
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    698mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W