  • WSC69275R760FEA
WSC69275R760FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC69275R760FEA
HK JDW NO:
866-WSC69275R760FEA
Description:
Wirewound, 5.76Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC69275R760FEA
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    5.76Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W