  • WSC69278R250FEA
WSC69278R250FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSC69278R250FEA
HK JDW NO:
866-WSC69278R250FEA
Datasheet:
WSC69278R250FEA
Description:
Wirewound, 8.25Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC69278R250FEA
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.25Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W