  • WSF20121K070DHEK
WSF20121K070DHEK
advertisement
Manufacturer No:
WSF20121K070DHEK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF20121K070DHEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 1.07kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF20121K070DHEK
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.07kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • HTS Code
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C