  • WSF20121K150FKEB
WSF20121K150FKEB
advertisement
Manufacturer No:
WSF20121K150FKEB
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSF20121K150FKEB
Step5Bar-code shipping tag
WSF20121K150FKEB
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Tape & Reel
  • Series
    WSF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.15kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C