  • WSF201253R60DEEB
WSF201253R60DEEB
advertisement
Manufacturer No:
WSF201253R60DEEB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-WSF201253R60DEEB
Description:
FIXED RESISTOR WSF Series, Metal Film, 53.6Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF201253R60DEEB
    2012
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    WSF
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    53.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Molded Encapsulation
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W