  • WSF452727K00JKBA
WSF452727K00JKBA
advertisement
Manufacturer No:
WSF452727K00JKBA
HK JDW NO:
866-WSF452727K00JKBA
Package:
4527
Datasheet:
Description:
Metal Film, 27kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
WSF452727K00JKBA
  • Power Rating
    2W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C