  • WSL0805R1900FEK
WSL0805R1900FEK
advertisement
Manufacturer No:
WSL0805R1900FEK
HK JDW NO:
873-WSL0805R1900FEK
Datasheet:
WSL0805R1900FEK
Description:
WSL Series, Metal Element, 190mOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -65°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
WSL0805R1900FEK
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    190mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height
    330μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.46mm
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm