  • WSL2512R1510FBA
WSL2512R1510FBA
advertisement
Manufacturer No:
WSL2512R1510FBA
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-WSL2512R1510FBA
Datasheet:
WSL2512R1510FBA
Description:
Metal Strip, 151mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSL2512R1510FBA
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    75 ppm/°C
  • Resistance
    151mOhm
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    1W
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.17mm