  • WSLT2512R3600FEA
WSLT2512R3600FEA
advertisement
Manufacturer No:
WSLT2512R3600FEA
HK JDW NO:
873-WSLT2512R3600FEA
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
WSLT2512R3600FEA
Description:
WSLT Series, Metal Element, 360mOhms, 1W, ±1%, -65°C~275°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WSLT2512R3600FEA
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Series
    WSLT
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    360mOhms
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm